Palveränduri pass

Palveränduri pass (hisp la credencial del peregrino) annab omanikule palveränduri staatuse ning võimaluse ööbida riiklikes öömajades. Passi saab üldjuhul kätte palverännaku alguspunktist väikese tasu eest (1.50-3 eurot) kiriku või katedraali infoletist, öömajast või palverändurite kontorist.

Credencial´i saab soetada ka kodumaalt. Paljud eurooplased tulevad camino’le kohaliku palverändurite kogukonna poolt vahendatud ametliku camino-passiga või kohaliku passiga.

Eestis saab tellida mõlemat passi:

Kirjuta oma soovist e-mailile jaakobitee@gmail.com või täites alloleva vormi. Pane kindlasti kirja postiaadress või pakiautomaat + telefoninumber, kuhu passi soovid.

Hispaania passi hind: 2 eurot pluss saatmiskulu (Smart 2.59, Omniva 3.29, DPD 2.65, tavapostiga koju alates 1.40)

Eesti passi hind: 3 eurot pluss saatmiskulu (Smart 2.59, Omniva 3.29, DPD 2.65, tavapostiga koju alates 1.40).

Ülekandega tasudes:
Saaja: Eesti Jaakobitee Sõprade Selts
SEB pank a/a EE531010220243380221
Selgitus: palveränduri pass

Passis pead märkima, kas oled jalgsirändur (hisp a pie), läbid palverännakut jalgrattaga (hisp en bicicleta) või hoopsiki hobuse seljas (hisp a caballo).

palver2nduri-pass2Igas öömajas pannakse passi tempel (hisp el sello), mis tõestab, et rändur läbis kogu tee jalgsi. Templit saab küsida ka teele jäävast kirikust, kohvikust või söögikohast. Üldjuhul piisab ühest templist päevas. Kui alustad Galiciast ehk kõnnid viimased 100 km, läheb vaja kahte templit päevas.

NB! Muxia riiklikus öömajas tuleb ette näidata ka vahepealseid templeid. Jälgi teel viitasid.

Jaakobitee embleem

Seltsist saad tellida ka riidele masintikandiga tehtud rahvusvärvides embleemi jaakobitee logoga Camino Estonia (suurus 5×3 cm) 7 eurot pluss saatmiskulu (Smart 2.59, Omniva 3.18, DPD 2.65, tavapostiga koju alates 1.40)

Jaakobitee buff

Samuti saab Seltsist tellida caminovärvides buffe – sinine ja kollane. Buffi hind on 10 eurot pluss saatmiskulu (Smart 2.59, Omniva 3.29, DPD 2.65)