• Palveränduri tunnistus ehk compostela antakse Santiagosse jõudnud ränduritele, kes on läbinud vähemalt 100 viimast kilomeetrit.Tunnistuse saab palverändurite kontorist (hisp Oficina del Peregrino) aadressil Rúa Carretas nr 33.
    www.peregrinossantiago.es
  • Ränduritele, kes alustavad Santiagost teed Fisterresse (Camino Finisterre), antakse tunnistus Fisterre riiklikust öömajast. Tunnistus on compostela´st erinev.
  • Ränduritele, kelle sihiks on nii Fisterre kui ka Muxia (Camino Finisterre-Muxia), antakse tunnistus mõlemast kohast. Ka need on erinevad. Muxias saab tunnistuse kohalikust turismibüroost (hisp Oficina Municipal de Turismo del Ayuntamiento de Muxía). Infot kontori lahtioleku, linnaplaani ja muu kohta saab palverändurite riiklikust öömajast.
  • palver2nduri-passPalveränduri pass (hisp la credencial del peregrino) annab omanikule palveränduri staatuse ning võimaluse ööbida riiklikes öömajades. Passi saab üldjuhul kätte palverännaku alguspunktist väikese tasu eest (1.50-3 eurot) kiriku või katedraali infoletist, öömajast või palverändurite kontorist.Credentiali saab soetada ka kodumaalt. Paljud eurooplased tulevad camino’le kohaliku palverändurite kogukonna käest ostetud passiga. Eestis saab tellida palveränduri passi, kirjutades oma soovist e-mailile jaakobitee@gmail.com või täites vormi siin. Pane kindlasti kirja aadress või pakiautomaat, kuhu passi soovid. Passi hind: 2 eur pluss saatmiskulu. Passis pead märkima, kas oled jalgsirändur (hisp a pie), läbid palverännakut jalgrattaga (hisp en bicicleta) või hoopsiki hobuse seljas (hisp a caballo).
    palver2nduri-pass2Igas öömajas pannakse passi tempel (hisp el sello), mis tõestab, et rändur läbis kogu tee jalgsi. Templit saab küsida ka teele jäävast kirikust, kohvikust või söögikohast. Üldjuhul piisab ühest templist päevas. Kui alustad Galiciast ehk kõnnid viimased 100 km, läheb vaja kahte templit päevas. NB! Muxia riiklikus öömajas tuleb ette näidata ka vahepealseid templeid. Jälgi teel viitasid.
  • botafumeiro-800 Palverändurite missa botafumeiro’ga toimub Santiago de Compostela katedraalis reedeti algusega kell 19:30. Tavaliselt on sel ajal katedraalis palju rahvast, kohale soovitatakse tulla veidi varem. Vahetult enne tseremoonia algust pannakse katedraali peauks kinni ja siseneda saab küljeustest. Eritellimusel viiakse missa botafumeiro’ga läbi ka teistel päevadel. Missad toimuvad regulaarselt hommikul ja õhtul.
  • Viimane Püha Aasta oli 2010. Järgmine on 2021. Püha Aasta on siis, kui jaagupipäev langeb pühapäevale.
  • Püha Jaakobuse päev ehk jaagupipäev on 25. juulil.

Enne rännakule minekut tasub tutvuda hispaaniakeelsete veebilehtedega Eroski Consumer, Mundicamino ja Gronze (uuendused ja info öömajade koha koos palverändurite kommentaaridega):

Vahemaade, öömajade jms kohta leiab infot ka Planificador lehelt. Seal saab ka enda teekonna plaani koostada ja selle eri formaatides salvestada.

Kohapeal saab infot majutuskohtadest ja/või palverändurite kontorist teekonna algusest (juhul, kui see on Saint-Jean-Pied-de-Port).

Väga informatiivne on inglisekeelne Camino Forum:
https://www.caminodesantiago.me/community/

Üks põhjalikumaid ja detailsemaid mobiiliäppe on Camino Pilgrim (loodud Androidile).