Uuri, kuidas jõuda sihtkohta, kust algab teekond.

• Osta lennupilet ja vormista samal päeval reisikindlustus

Kui ei ole varem lennupiletite ostuga kokku puutunud, siis palu abi mõne tuttava või sõbra käest, kes armastab reisida. Kui sellist ei ole, siis küsi nõu Eesti Jaakobitee palverändurite lehelt Facebookis või reisifoorumist www.trip.ee. Viimaks saab kasutada ka tasulist reisikorraldaja teenust.

Tallinnast saab otselennuga Barcelonasse (RyanAir, Vueling) ja Madriidi (Estonian Air, Vueling). Ümberistumisega variante on mitmeid, tavaliselt kõige soodsam on lennata EasyJetiga läbi Londoni või RyanAiriga. Viimasel ajal on mõistlikud hinnad ka Lufthansa lendudele ümberistumisega Frankfurdis.

Tasub vaadata ja võrrelda:
www.azair.eu
www.skyscanner.net

Santiago de Compostelas on samuti olemas lennujaam, mis paikneb 10 km kaugusel kesklinnast. Informatsiooni bussiühenduse kohta saab lennujaama kodulehelt või Santiago de Compostela turismi infopunktist.

Valides reisikindlustust jälgi, et sellised lisariskid nagu streik ja looduskatastroof oleksid kaetud. Tutvu reisikindlustuse tingimustega väga hoolikalt.

camino-800

• Palverännaku alguspunkti jõudmine

Ükski teekond ei alga lennujaamast, seal kollaseid nooli ei ole. Rännaku alguspunkti saab bussi, rongi või taksoga. Viimased kaks varianti on mugavamad, kuid bussisõidust oluliselt kallimad.

• Broneeri majutus reisi esimeseks ja viimaseks ööks

Väga tihti jõutakse rännu alguspunkti õhtul. Esimeseks ja viimaseks ööks soovitame broneerida majutuse hotellis või hostelis. Kõige asjalikum veebileht selleks on booking.com.

Santiago de Compostelas saab praktiliselt kõikides palverändurite majutuskohtades ööbida mitu ööd järjest. Suvel, oluliste sündmuste ja pidustuste ajal võib ööbimiskoha leidmine osutuda raskeks.

• Soeta reisijuht

Soovi korral võib internetist leitud majutuskohtade nimekirja ja muu kasuliku info välja printida. Netis saab osta ka konkreetsete teekondade reisijuhte. Enamasti on info küll inglise, hispaania või saksa keeles.

Pärnu-Jaagupis on olemas Galicia piirkonna peamiste teede kohta inglisekeelsed voldikud, kus on olemas ööbimispaikade ja muu taristu kontaktid. Soovi korral saada e-kiri aadressil: jaakobitee[ät]gmail.com.

reisijuht-800Tihedamini käidavad Hispaania palverännuteed on hästi märgistatud ning kaarti kasutama ei pea. Hea on teada, kui mitu kilomeetrit majutuskohtade vahel on. See on hea ajaplaneerimiseks juhul, kui Santiagosse tuleb jõuda kindlaks kuupäevaks.

Reisijuhid on olemas paljudel palveränduritel. Mõnikord saab kaartidega voldikuid majutuskohtadest ja infopunktidest. Samuti saab nõu ja abi küsida kaasränduritelt. Tavaliselt on inimesed väga sõbralikud ja abivalmid.